Kuře na kapii čili letní kuře na paprice

Dovolím si tomuto receptu říkat kuře na kapii, neboť nevím, jak jinak odlišit tohle moje letní kuře na paprice od klasického celoročního kuřete na paprice.

Tentokrát se totiž kuře dusí na čerstvé červené paprice – čili na kapii. Vlastně se dusí v pyré z rozmixovaných pečených paprik a na závěr se zjemní smetanou, čímž vznikne skvost, na který si budete zvát hosty z širokého a dalekého okolí, abyste se o tu radost podělili. Anebo si nebudete zvát nikoho, aby na vás zbylo víc. Obě možnosti jsou pochopitelně naprosto správné a dokonce se dají kombinovat.

Určitě jsem tu už v minulosti slíbila, že vás s tímto letním zázrakem seznámím. Letních kapií v obchodech i na tržištích přibývá, tedy nastal ten správný čas.

Co je potřeba na kuře na kapii

Kromě kuřete, kelímku smetany a dvou až tří červených masitých paprik budete potřebovat znalosti dvojího druhu.

Rozporcování kuřete

Výzvu začněte tím, že rozporcujete celé kuře na osm dílů. Teprve s celým kuřetem totiž do kuchyně přichází ta správná zábava (a lepší chuť, koupíte-li si kuře s dobrým původem). Rozporcování zabere jen 2-3 minuty, čili žádná zbytečná ztráta. Navíc vám zůstane kostra, krk a konce křídel na vývar.

O porcování kuřete jsem tu už návodně a s příslušnými fotkami psala, postup najdete zde:
Jak naporcovat kuře

[Pokud si netroufáte na porcování, kupte si osm kousků horních kuřecích stehen, s nimi budete mít nejméně práce a dosáhnete nejlepšího výsledku. Horní kuřecí stehno neznamená celé kuřecí stehno, ale jen jeho masitější polovinu. Té druhé, dolní části se říká kuřecí palička. Případně si kupte čtyři celá stehna a každé rozdělte v kloubu na dva kusy.]

Možná vás pro začátek taky bude zajímat, jak to vlastně je s tím klasickým kuřetem na paprice. Možná si budete chtít oba postupy porovnat a podívat se, v čem se liší použití čerstvé papriky od mleté. V takovém případě vás odkážu na můj dřívější recept:
Kuře na paprice

Pyré z paprik

Příprava čerstvých paprik vás na rozdíl od porcování kuřete trochu zdrží, přiznávám. Dá se však učinit předem nebo ve spojení s nějakou jinou kuchařskou činností, takže až přijde na věc – tedy na kuře na kapii – budete mít pyré předem nachystané.

Dělá se to takto. Nejprve se musí papriky zbavit slupky a taky se musí nechat maličko změknout. Za tímto účelem se nejprve sežehnou v troubě při teplotě aspoň 220-230 stupňů, případně i více, anebo pod grilem. Do trouby se vkládají tak, jak jsou, tedy celé, nevyjádřené, nerozkrojené, jen omyté.

papriky před pečením

Vcelku rychle začnou pod žhnoucím topným tělesem černat na povrchu. V jakýchkoli jiných případech by se jednalo o nevítaný jev, zde však jásejte a papriky sem tam pootočte, aby se sežehly i na ostatních místech po obvodu.

Jakmile budou dost černé, tedy zhruba na 50 procentech povrchu, vyjměte je do misky, přikryjte poklicí a nechte 20 minut zapařit. Tím ještě trochu změknou a hlavně se uvolní slupka od zbytku dužiny.

papriky po upečení

Nakonec jim slupku snadno stáhněte nožíkem a zároveň přitom vyříznete semeník, stopku a další nejedlé části.

Zůstane vám čistá dužina s trochou vyteklé šťávy, skvělý materiál na rozmixování.

oloupané papriky

Pokud by vám pyré přišlo příliš husté a bránilo se rozmixování dohladka, neváhejte si vypomoct 100 ml studené vody (nebo klidně i domácího vývaru, chcete-li si obzvlášť pochutnat). Hotové pyré jemně dosolte, aby vám chuť byla příjemná, a pokuste se ubránit tomu, že ho celé a hned sníte.

pyré z paprik

Jak kuře a papriky poskládat v jednom hrnci dohromady

Jakmile máte rozporcované kuře a připravené paprikové pyré, postup je stejný jako u kteréhokoli jiného dušeného masa:

  1. Nejprve se na trošce tuku opeče maso, aby získalo na povrchu pěknou zlatavě opečenou barvu. Tím sice maso nezměkne, ale podstatně se mu vylepší chuť.
  2. Na výpeku z masa se nechá proskočit pokrájená cibule, protože cibule je v dušených jídlech vítaným společníkem. Nemusí vyloženě zezlátnout, stačí, aby změkla, zesládla a ztratila syrovou štiplavost.
  3. Pokud máte rádi jídlo pálivější či pikantnější, v opečené cibuli můžete bleskově rozmíchat trochu pálivé mleté papriky.
  4. K cibuli se vrátí opečené maso a zalije se připravenou aromatickou tekutinou, v tomto případě paprikovým pyré. Maso bude zhruba do poloviny až do dvou třetin ponořené. Takto se nechá zakryté pomaličku a bez výrazného bublání nebo překotného vaření dusit 45-60 minut, až bude krásně měkké a začne se snadno oddělovat od kostí.
  5. dušení kuřete na paprikách

  6. Na samotný závěr se doladí vzhled masa, konkrétně se mu uzme vydušená kůže, ta požitek z jídla – na rozdíl od kůže vypečené – nezlepšuje.
  7. Taky se doladí vzhled omáčky, například tím, že se jí sebere přebytečný tuk, pokud je ho příliš, dále taky přilitím smetany a krátkým povařením, a nakonec ještě třeba rozmixováním pro větší hebkost. Smetanu já osobně raději používám tu ke šlehání, přestože by stačila i smetana na vaření. Smetana ke šlehání má vyšší tučnost, nesráží se v horkém jídle tak rychle a má tendenci po kratším převaření jídlo letmo zahustit.

A to je celé.

Slibuju, že vám tento recept otevře nové obzory a pohledy na všeobecně známé kuře na paprice. Výsledná chuť je skvělá, výrazná, a přitom částečně povědomá, barva omáčky bezkonkurenční a cesta zpět takřka neexistující.

Tak se na mě nezlobte za tuto letní provokaci a nechte si chutnat.
 
 

Kuře na kapii čili kuře na čerstvé paprice

Celkový čas: 1 hour, 30 minutes

Množství: 4 porce

Kuře na kapii čili kuře na čerstvé paprice

Suroviny

  • 2–3 velké, masité červené kapie
  • 1 kuře, rozporcované na 8 dílů, anebo 8 ks horních kuřecích stehen
  • 1 cibule
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 100 ml vývaru (nebo vody)
  • 1 kelímek smetany ke šlehání (230 ml)
  • 1–2 snítky tymiánu
  • 1 lžička soli
  • čerstvě mletý černý pepř podle chuti

Postup

  1. Nejprve se věnujte přípravě paprikového pyré. Zapněte v troubě gril a rozehřejte ho na maximum, tedy kolem 250 stupňů. Nemáte-li gril, alespoň zapněte troubu naplno, čili opět kolem 230-250 stupňů. Celý proces případně můžete uskutečnit nad hořákem plynového sporáku. Papriky je třeba na povrchu spálit, proto tak vysoké teploty.
  2. Papriky položte do pekáčku a umístěte pod horký gril. Pečte celkem asi 10–15 minut, až se na horní straně objeví černé, spálené puchýře. Papriky otočte a vyrobte puchýře i na druhé straně. Bez grilu tento úkon trvá trochu déle a papriky se spíš pečou, než opékají, nečekejte proto na tak výrazné puchýře. Poslední variantou je opékání nad plamenem. Opatrně je držte u stopky a postupně slupku ze všech stran ožehněte dočerna.
  3. Opečené, ještě horké papriky dejte bez otálení do misky a pevně uzavřete potravinovou fólií, poklicí nebo alobalem, aby se zapařily.
  4. Po 10-20 minutách, jakmile jsou papriky trochu zchladlé a zapařené, je můžete loupat. Slupku lze stáhnout téměř bez námahy pouze rukou, v obtížnějších místech si můžete vzít na pomoc nožík. Nakonec paprikám vyřízněte stopku a jádřinec. Očištěnou dužinu společně s tekutinou, která se z paprik uvolnila, rozmixujte na hladké pyré, jde to velmi snadno i ponorným mixérem nebo smoothie makerem. Pokud se vám mixování nedaří, protože pyré je příliš husté, přilijte 100 ml vody nebo vývaru. Měli byste získat kolem 400 ml hladkého, červenooranžového, vlažného pyré. Jemně ho osolte, ať vám jeho chuť připadá perfektní.
  5. V širším kastrolu, který je tak velký, aby se do něj natěsno v jedné vrstvě vešlo všech osm kousků masa, rozehřejte olej. Maso po obou stranách jemně osolte, případně opepřete, a kůží dolů ho vložte do oleje. Mělo by se začít pozvolna opékat, tedy nijak zprudka, přičemž cílem je jen slabé, světlé zhnědnutí kůže, nikoli její důkladné a barevně výrazné propečení. Zhruba po pěti minutách, tedy jakmile kůže začne měnit barvu, maso otočte a stejně tak zvolna ho nechte zatáhnout i z druhé strany.
  6. Maso vyjměte a ve výpeku nechte změknout a krátce podusit cibuli, kterou jste ve volné chvíli zvládli oloupat a nakrájet nadrobno.
  7. Opečenou cibuli zalijte paprikovým pyré, přilijte taky vodu nebo vývar, pokud jste je již nespotřebovali při přípravě pyré, a do tohoto základu vraťte maso kůží nahoru. Přikryjte pokličkou a zvolna duste 30-45 minut, podle velikosti kousků masa.
  8. Poté maso otočte, přidejte tymián a nechte na plotně ještě 15 minut mírně pobublávat. Nyní by již mělo být dostatečně měkké, vyjměte ho stranou a z omáčky seberte tuk, který se vydusil z kůže. Odstraňte také tymián, přilijte smetanu a nechte 2-3 minuty provařit. Pro větší jemnost ještě můžete omáčku rozmixovat. Nakonec ji ještě jednou dochuťte solí.
  9. Z masa, které zatím vyčkává někde stranou, můžete sundat kůži, která nepůsobí hezky, jelikož není vypečená. Málokdo by byl ochoten ji v tomto stavu jíst. Podávejte s těstovinami nebo bulgurem, každému strávníkovi po jednom kousku od obou částí kuřete.

 
 

Join the Conversation

  1. Svatava says:

    Díky za inspiraci. Pro mě skvělé, že jde o bezlepkové jídlo. Začali jsme se v rodině sžívat s celiakií, tak je mi kolikrát líto, že tvoje recepty nemůžu použít. Hezky zbytek prázdnin všem!

    1. Dobrý den Svatavo, veškeré zdejší recepty (ne pečení sladkého a kynutého, ale už i ty jsem viděla některé předělané do bezlepkové podoby) jdou udělat i bezlepkově. Jen místo klasické lepkové mouky použijí mouku Doves Farm – univerzální. Mám vyzkoušeno jak v lepkové tak i bezlepkové (syn – celiak) podobě.
      Irena

  2. Jéé, to je výborný nápad. Mám plnej skleník paprik a děti kuře na paprice milujou – jupííí!
    Jen si asi budem muset stačit se zelenou omáčkou, páč moje papriky jsou zelené. Ale myslím, že se to snese 🙂

    1. Musím říct, že zelené kuře na paprice je výzva ještě většího kalibru 🙂 Tak ať se to povede. Asi to budu muset taky ze zvědavosti zkusit.

  3. Tak to musim vyzkouset 🙂

  4. Martin says:

    Ahoj!
    Přesto,že se považuji za nejlepšího kuchaře na světě a nejraději mám jídla,které si sám uvařím,tak z tohoto dnešního tématu miluji slepici na paprice od mé milované a skvělé tchýně.Přál bych Vám všem ten nezapomenutelný zážitek při konzumaci tohoto jídla od ní!!!
    Krásný a pohodový prázdninový den Vám přeje Martin!!!

  5. Dobrý nápad.Musím to zkusit.Zas něco nového.

  6. Martin says:

    Ráno při duševní rozcvičce typu „co si dneska dáme dobrého“ jsem si říkal, že bych si dal kuře na paprice, třeba s noky, ale v tomhle horku…. A tohle překvapení se hodí i do tohohle počasí… Takže díky.

  7. Milá Flo,
    tento nápad s čerstvými kapiami je za milión! Výborné letné chute! Ďakujem.

  8. To musí být úžasné, jak dozrají papriky do správné barvy, hned se do toho pustím.
    Užívejte ještě krásný zbytek prázdnin, už se nám brzy ochladí a přibudou roušky.

  9. Marcela flair says:

    Milá Flo, zní to (a vypadá) po čertech dobře. Až se zbavím svého momentálního „traumatu“ z kuřecího masa (bohužel jsem si koupila kuře, ve kterém byly zbytky něčeho, co tam rozhodně být nemělo a celé letělo do popelnice 🙁 ), vzpomenu si a vyzkouším. Přeji krásný zbytek léta!!! Marcela

  10. Milá Florentýnko, tento recept vypadá opravdu moc dobře. U nás všichni milují kuře na paprice, ale nebudu váhat a vyzkouším i tento recept. Měj krásný den.

  11. Alena Jelenová says:

    Tohle určitě vyzkouším. Mám ráda, když je v jídle něco nového. Přeji krásný zbytek prázdnin.

  12. O recept se podělím s milovníky drůbeže a možná překvapím návštěvu. K nám se nechodí na kávu, napřed musí bÿt oběd?
    Děkuju, určitě to bude mít úspěch!

  13. Jaroslav S. says:

    Dobrý den, Flo, zase nápad, který se mi snad podaří využít při některé z návštěv rozvětvené rodiny. Tahle „doba orouškovaná“ moc setkáním nepřeje. Dokonce i polokulaté výročí společné cesty životem /kamenné-pětašedesáté/ jsme s bábinou pojali velmi komorně. Velké shromáždění jsme asi prozíravě uskutečnili již před deseti lety, to výročí bylo tehdy „smaragdové“. Nu což, počkáme si ještě dalších pět let – na tu platinovou…
    Hezký zbytek prázdnin a dětem zdárný nástup do školy přeje Jarda

    1. Marcela flair says:

      Moc gratuluji ke krásnému výročí!!!

  14. Tak tohle fakt stoji za komentář! Děkuji -skvělý nápad! Věra

  15. Ahoj Flo
    Mám ráda kuře i papriky, takže tohle spojení bude dokonalé. Určitě vyzkouším.
    Jen tu kůži tam nechám i dušenou, pro mě je super.

  16. Vypadá to velmi jedle a chutně. Kapie mám ve skleníku a určitě recept vyzkouším. Už teď mám na to chuť. Děkuji Flo za recept. Přeji krásné dny.

  17. Eva Uhrová says:

    Děkuji za recept, určitě vyzkouším, už teď na to mám chuť. . Ale musím koupit to kuře, nejlépe z bio farmy, pěkný zbytek prázdnin.

  18. Boží….

  19. ZDRAVÍM FLORENTÝNKO,už jsem se nemohla dočkat,co bude dnes dobého? Kuře na paprice je bašta,tak teď dokoupím ty červené kapie. Kuře odpočívá v mrazáčku,to bude na sobotu nebo neděli ,podle toho jaké koupím papriky, Letos se nám nevedou,tak navštívíme trh. Jako většina nás, co čteme tvůj blog,známe tu papriku sušenou. Čerstvá paprika je lákavá,to musím vyzkoušet. DÍKY ZA NÁMĚT. Alča

  20. Skvělý recept který láká k vyzkoušení

  21. Určite vyskúšam. V poslednom čase kožu z kurčaťa pokrájam na drobné kúsky, ktoré s trochou vody vypečiem na oškvarky na konci osolím a ešte pridám pokrájanú cibuľu. Vynikajúce na bryndzové halušky, či na šalát. A na tej masti, ktorá má perfektnú vôňu i chut upečiem tvoje kura na paprike.
    Ďakujem za receptík.

  22. Ladislav says:

    Ahoj všichni recept na toto kuře je velice lákavý a určitě ho budu dělat ,dotaz jak by asi chutnala kachna na tento způsob.

  23. Martina says:

    Ahoj Flo, to se mně moc líbí. Určitě vyzkouším.

  24. Výborný nápad, okamžitě vyzkouším. Hnidopyšná poznámka : Ne každá červená paprika je kápie. Kápie je specifický druh papriky, protáhlého tvaru, temně rudé barvy a trochu odlišné chuti než normální červená paprika. Vyznačuje se i tužší slupkou a na vaření se moc nehodí. Červená paprika je prostě barevná varieta některých odrůd papriky. Nejsem si jist perfektního výsledku při použití kápie v tomto pokrmu.
    Krásný zbytek prázdnin všem.

    1. Naprosto souhlasím, macaté červené papriky použité v receptu nejsou kapie. Ale nesouhlasím s tím, že kapie nejsou pro podobnou úpravu vhodné – chuť je jiná a výraznější. Kuře na kapiích dělám – do cibulového základu přidám na hodně jemno nakrájené kapie, hodně!, pár minut ještě společně za občasného míchání podusím, přidám porce kuřete, podliji horkým vývarem a dusím doměkka. Maso vyjmu a „omáčku“ ve vhodné nádobě důkladně proženu dohladka tyčákem. Lze pak ještě propasírovat, ale je to podle mne zbytečné. Dokončím smetanou.

  25. Jarmila Vodičková says:

    Vypadá to krásně,určitě to skvěle chutná.
    Kuře na paprice máme rádi.
    Hezký zbytek prázdnin.

  26. Florentýno, děkuji za tip. Recept určitě vyzkouším, kuřetem na smetaně se vždy zavděčím. Jarka

  27. Marie K. says:

    Ahoj Jano,
    jako vždy, opravdu dobrodružství. Použití čerstvé papriky je úžasné. Díky za Tvé originální a vtipné komentáře. Máme to 2 v 1. Krásný zbytek prázdnin !

  28. Milá Flo,
    jsem vegetariánka, rodince ovšem připravuji i masitá jídla. Tohle mě moc zaujalo, vyzkouším a děkuji! J.

  29. Zdravím milá Flo, jen jsem se podívala na recept, fotky a ingredience a už mám na to hned chuť, takové šťavnaté a s těstovinami. Už vím co bude v sobotu k obědu:-)
    Krásné léto tobě i všem čtenářům.

  30. Vlastimil says:

    Milá Florentýno,
    opět zajímavý recept, hnedle ho vyzkouším!!

  31. Ahoj Florentýno,
    děkuji za recept. Výborný nápad. Vyzkouším. Kapií opeču o něco víc a oloupané, zbavené jadérek a stopky nakrájím na proužky. Přidám k vyteklé voňavé šťávě z kapií trocu oleje a octa a trochu osolím. Než bude kuřátko na kapii hotové, dám si naložené kapiové proužky na pečivo s máslem. Už se těším, jak si to s kapiemi užiju.
    Pěkný zbytek léta! Eva

  32. Zdeněk says:

    Děkuji za inspiraci nezbývá než to vyzkoušet. Musí to být dobrota

  33. rosnicka says:

    ahoj Flo,

    děkuji..všichni kuře (ale raději pravou slepici) na paprice milujeme. Zkusím i tuhle Tvoji variantu….hezký zbytek prázdnin!
    Už se nám ten návrat dětí z prázdnin a školní kolotoč zase blíží. Vlastně se asi těším, prázdniny byly ve znaku lenivých kulturně společenských a intelektuálních večerů po práci..a návštevou restauračních zařízení při cestovaní po Čechách i vně hranic a to se projevilo, tedy, nejen mou účastí na většině premierových filmů a řadě koncertů, hradů, zámků, objevů krásných koutů nejen naší republiky, ale..no, obžerstvím, a u ženy po čtyřicítce, ach jo, ach jo;-)
    To je ta podpora sympatických malých podniků po jarním Covidu, takže za to vlastně nemůžu ;-))))))

  34. pozdrav všem a hlavně Florentině za krásný recept.občas si také usnadňuji ,ale mám dojem že ,že ta opečená paprika je úplně něco o hodně lepšího a tak si počkám až mě přejte vederní lenora a vrhnu se na to

  35. Šárka Šichorová says:

    Milá Flo kuře na paprice mám ráda vařím ze sušené paprice zkusím tenhle recept..Děkuji za něj.Hezký víkend přeji

  36. To vypadá úžasně, určitě zkusím ?

  37. Už se to vaří… voní celý dům. Jestli to bude chutnat z poloviny, tak, jak to voní … jsem kuchařka roku ???

  38. Marta Chvátalová says:

    Děkuji bude to určitě veliká dobrota.Zrovna zavařuji kapie a dělám Enklbens.Tak ušetřím na kuře.Přeji z celého srdce krásné zážitky a hlavnš zdravíčko.Děkuji za všechny recepty jsou SUPER.Marta.

  39. Marcela Lukešová says:

    Děkuji za recept, určitě vyzkouším

  40. Drahomíra says:

    Super, děkuji krásně za vymazlený recept. ?

  41. Věrka says:

    Já jsem tak ráda, že se dnes zatáhlo a nemám nutkání někam běžet ven…
    Tak se musím pochlubit s kuchařskými počiny dnešního dne. Ráno jsem na kole dojela posbírat mirabelky k našemu rybníku, uvařila z nich fantastický džem, už je ve skleničkách. Z včerejšího daru od tety, čereného jeřábu neboli arónie dělám likér, ten se maceruje na balkóně a pak jsem se pustila do téhle paprikové fantazie. Odolala jsem pokušení to udělat zas nějak jinak, jakože zrychleně, pomalit v hrnci nebo naopak rychlit v papiňáku a jedu krok po kroku, přesně podle návodu, Florentýnko, využívaje fungl novou hlubokou pánev Fabini. Jen loupání paprik mě trochu potrápilo, nechtělo se jim z košilek, potvůrkám.
    Nicméně, nádherně se mi ta dobrota dusí a voní. Jsou v tom kastrólu horní stehýnka a bude k tomu bulgur. Tak konec pauzy, jdu vše dodělat.
    A děkuji za báječný letní recept!

  42. Věrka says:

    Jo a ještě jsem zapomněla přidat do tvé sbírky moje poslední prázdninové dobrodružstvi. Byla jsem po 25 letech na vodě na kánoi. Jeli jsme Sázavu. Nádhera!

  43. julianna says:

    musí to být moc dobré,ale v těch horkách jsem ráda že upeču chleba vůbec se mi nic nechce

  44. Díky za příhodně letní recept, zkusím, jen co překonám nechuť k loupání paprik 🙂

  45. Daphi says:

    Ahoj Flo, moc děkuji za super recept… Když jsem doma položil dotaz, co si dát k obědu kuře na paprice na nový způsob, nebylo co řešit… Vše se povedlo na jedničku a talíře byly po obědě pomalu vylízané… ???

  46. víťa says:

    Nejsem až takový spisovatel, ale dnes mě to zaujalo. Zkusím to se slepicí a uvidíme. V současné době mi dorůstají králíci. Nebylo by něco zajímavého z tohoto zvířátka. Sice mám pár celkem dobrých variant úpravy, ale změna neuškodí. Jinak za stránky klobouk dolů. Já ho nosím, takže je to míněno úpřimně. Víťa

  47. Včera jsem dělala kuře na kapii, podle vašeho receptu, povedlo se a hlavně chutnalo. Ráda zkouším nové věci, děkuji za Vaše skvělé recepty

  48. Ahoj Jani,
    kuře na paprice mě nikdy moc nelákalo, ale kuře na kapii v Tvém podání vypadá na skvělou kulinářskou pochoutku. Proto neodolám a při nejbližší příležitosti se do něj pustím. Už se těším.
    Přeji krásné babí léto.
    Pavel

  49. Kuře včera uvařeno k obědu – akorát ne červené, ale žlutozelené (na zahradě letos nemám jedinou červenou papriku), doplněno už léta osvědčenými cuketovými noky podle Jany Štěpánkové 🙂 Přítel se zprvu vyděsil barevné kombinace, jeho vnoučata byla nadšená 🙂 Nezbyla mi ani porce na dnešek do práce 🙂 Moc chválíme!

  50. Nejlepší kuře, nejlepší omáčka (ricotta místo šlehačky, tu jsem neměla), jak je možné, že jsem na to nepřišla dřív?
    Paráda.
    Jana

  51. JITKA says:

    No už se těším,já ještě přidávám zakysanou smetanu.JITKA

  52. Tereza says:

    Po dlouhé době se zase dostávám k psaní komentářů. Klasické kuře na paprice je pro mě jídlo v kategorii „neurazí – nenadchne“ (a to i to dle tvého návádu), ale tohle, to je jiná liga! Manžel bohužel ani neochutnal, protože podle něj je jídlo obsahující smetanu nepoživatelné, zato děti se olizovaly až za ušima a dožadovaly se přídavku. Pětiletá dcera po mně dokonce chtěla, abych tohle jídlo dělala každý týden 🙂 No jo, ale jak přesvědčit manžela, že smetana se dá dát i jinam, než jen na dort?
    Tereza

  53. Hlásím výsledek z maminko-dětského tábora – 26 porcí a nic nezbylo, 9 x dotaz na recept a žádost o opakování příští rok. Takže skvělé. Díky.

  54. karel says:

    Hezký den
    Zajímavý recept… Na pět horních stehen jsem použil čtyři kapie.
    Opálení nad hořákem plynového sporáku nikdy více. podruhé do trouby!
    No a výsledek excelentní.. S těstovinami co „nikdy nelepí“ důstojný nedělní oběd.
    Karel

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close
Veškerý obsah podléhá autorským právům.
© Jana Florentýna Pišová 2014-2024.
Close