Kuře naplacato, tedy kuře upečené ve zcela placaté podobě, má oproti běžnému pečenému kuřeti několik výhod. Je snadné nechat se jimi uhranout. Takové kuře vypadá neokoukaně, rychleji se propéká a má lepší ochucení.
A taky to pro někoho může být zajímavé a nové kuchařské dobrodružství.
Zvláštní body za umělecký dojem dostanete za tohle kuře zejména teď v létě, kdy vše, co se tváří jako z grilu, mizí z talíře závratnou rychlostí. Ovšem gril klidně můžete nechat stát v kůlně, protože tohle kuře se peče v troubě, jen se jako grilované tváří díky suché směsi koření.
Jak připravit kuře naplacato
Prvním krokem na vaší kuchařské cestě za placatým kuřetem bude práce s nožem. Kuře je třeba zbavit páteře, aby se následně dalo rozevřít. Je to úplně stejné, jako když se chystáte kuře vykostit, ovšem zde ho nebudete muset zbavit všech kostí, ale pouze několika málo z nich.
[Pozn. postup na vykostění kuřete je zde: Jak vykostit kuře.]
Položte si celé kuře na pracovní desku prsíčky dolů a páteří nahoru. Zaberte za jedno stehno a zkuste ho trochu vypáčit směrem nahoru, mělo by v kloubu povolit a lupnout, čili se v kyčli vykloubit. Totéž udělejte i s druhým stehnem. Činíte tak proto, že k páteři přiléhá silná pánevní kost, přes kterou se nožem nedostanete; jediná průchodná cesta je skrz kyčel mezi kloubní hlavicí a jamkou, pokud ji takto uvolníte.
Nyní můžete páteř odříznout po obou stranách. Nahoře se proříznete přes tenoučká žebra a dole máte připravenou cestu skrz kyčel.
Totéž po druhé straně. Při vyjmutí páteře zbavíte kuře i biskupa a případného krku.
Kuře otočte a rozložte ho naplacato. Odřízněte poslední, třetí díl křidýlek, není na něm maso a zbytečně by se při pečení připalovalo.
Nakonec obraťte stehna tak, aby ohyb směřoval doprostřed.
Ještě můžete trochu shora zatlačit na hrudní kost, aby kuře tlakem povolilo a ještě lépe se narovnalo. Máte-li rádi pitvání a vykošťování, lze některé kůstky v oblasti hrudního koše zevnitř vyříznout a docílit tak ještě ploššího tvaru.
Já tam tyhle kůstky ráda nechávám, pokud to jde. To proto, že kuřecí prsa jsou na rozdíl od stehen náchylnější na vysušení při pečení, takže cokoli brání průniku tepla do jejich oblasti, brání zároveň i vysušení.
Jak ochutit kuře naplacato
Tady si myslím taky užijete.
Kuře naplacato se dá ochutit všemi myslitelnými způsoby jako klasické pečené kuře. Citron, rozmarýn, bylinky, olivový olej, česnek, paprika, kmín, máslo, sádlo, pepř, sůl, provensálské bylinky, tymián… cokoli si vzpomenete nebo máte rádi.
Já jsem pro vás tentokrát připravila suchou směs koření na kuře, která vám ukáže zase jiné možnosti. Zažijete s ní toto:
- Chuť podobnou grilovanému masu
- Směs přijde na maso až těsně před pečením, kuře se tedy nemusí marinovat ani nijak jinak připravovat předem. Vše zvládnete během pěti minut a hned můžete péct
- Díky placatému tvaru dostanete suchou směs na kuře nejen zespodu a shora, ale taky pod kůži. A to je obzvlášť důležité. Koření při jídle nesundáte s kůží, ono bude i pod ní. Maso získá výrazné ochucení ze všech stran a opravdu ho poznáte.
- Kořenící směsi bude na první pohled na jedno malé kuře hodně, a taky ano. Na maso zespodu, shora i pod kůži se jí vejdou jen dvě třetiny. Myslím, že se vám bude nadmíru líbit, že zbývající třetinu nevyhodíte ani nezavřete do spíže na příště, ale rozmícháte třeba v pivu, vínu nebo octové vodě a budete s ní potírat kuře koncem pečení. Výsledek? Dokonalost bez kapky tuku.
Moji směs se nebojte brát jako základ, který se dá dál doplňovat dalšími chutěmi. Zkuste jen udržet poměr cukru, soli a papriky, se zbytkem si libovolně vyhrajte.
Pro jistou se ještě vrátím k tomu, co jsem právě deklarovala: kořenící směs přijde na spodní část masa…
… a taky na kůži…
… a hlavně i pod kůži! Na prsou i na stehnech se dá kůže nadzvednout a dostat se pod ni, vytvořit kapsu a koření tam nasypat. Tím se nestane, že až při jídle sloupnete kůži, zbavíte se s ní i velké části ochucení.
Jak se peče kuře naplacato
Kdybyste kuře položili na dno pekáčku tak, jak je, tedy placaté a ochucené, přijdete o část požitku. Zespodu se maso bude vzhledem k velké ploše při pečení dusit, chuť koření nevynikne, výpek může zůstat vodovatý a planý.
Placaté kuře rozhodně pečte na nějaké mřížce, tedy podložené. Pokud máte rošt do pekáčku, v každém případě ho použijte. Pokud ničím takovým (zatím!) nedisponujete, vytvořte dvojkombinaci z klasického roštu v troubě a plechu, který dáte pod něj.
Viděla jsem, že se v některých receptech pod kuře naplacato místo mřížky dávají hromady brambor a zeleniny, tím se kuře nadzvedne a zelenina se ochutí odkapávajícími šťávami. Jde to, vede to k velmi jedlému výsledku, ale do kuřete, které tu popisuju, to má pořád ještě hodně daleko.
Když bude kuře ležet na mřížce, suché teplo se snadno dostane i pod kuře, nic tomu nebude bránit. Výhodou vám bude mnohem výraznější chuť masa, kratší čas pečení a kůže propečená úplně, ale úplně všude. Nevznikne žádná louže pod masem, z masa bude pouze symbolicky odkapávat šťáva do plechu pod mřížkou.
Maso se peče v podstatě samo, protože zpočátku je teplota v troubě celkem mírná. Ve střehu budete muset být až v poslední fázi, kdy se začíná kuře potírat a taky se zvýší teplota v troubě. V plechu se mohou sladké části kořenící směsi začít připalovat a to by byla škoda. Do trouby tedy budete v samotném finiši nakukovat každých pět minut a budete s masem pracovat.
Budete ho potírat a při té příležitosti taky vždycky zkontrolujete, co dělá spodní plech. Kdyby to vypadalo na připalování, vlijete do něj malý – opravdu malý – hlt vody, který připalování oddálí do příští kontroly.
Není smyslem mít ve spodním plechu louži tekutiny, cílem je stále houstnoucí, tmavnoucí, aromatická sirupová šťáva v malém množství, které tak akorát bude stačit na závěrečné potření celého upečeného kuřete.
Pro ty, kdo čtou moje recepty poprvé, pro jistotu dodávám: odkryté maso se peče vždycky bez horkovzduchu a teplota v troubě znamená zapnuté horní + dolní hřání.
Po upečení je snadné kuře rozkrájet na osm částí: z obou prsou i z obou stehen po dvou kouscích. Je to v podstatě totéž, jako byste porcovali kuře.
[Pozn. Víc jsem o tom psala zde: Jak naporcovat kuře.]
Tím bych si dovolila tento motivační úvod ukončit, neboť myslím, že jste zcela připraveni i vybaveni toto kuře naplacato obratem upéct.
Suroviny
- 1 celé kuře
- 100 ml piva, ovocného piva, bílého vína nebo 1 lžíce bílého vinného octa doplněná vodou na 100 ml
- 30 g hnědého cukru
- 5 g soli
- 1/2 lžičky pálivé papriky
- 1 lžička sladké papriky
- 1/2 lžičky celého kmínu
- 1 lžička provensálských bylinek
Postup
- Začněte předehřívat troubu na 200 stupňů, horkovzduch nechte za všech okolností vypnutý.
- Opláchnuté a osušené kuře položte prsíčky dolů na prkénko a zaberte postupně za obě stehna, abyste je vykloubili v kyčelním kloubu. Kuchyňskými nůžkami nebo velmi ostrým nožem oddělte páteř od zbytku kostry po jedné straně, potom po druhé, takže ji nakonec celou vyjmete včetně biskupa a případného krku.
- Kuře zbavené páteře rozevřete jako knihu a obraťte kůží nahoru. Odstraňte poslední, třetí díl křidélek, na kterém není žádné maso. Nejlépe to jde tak, že nejprve rozlomíte kloub, pak jím snadněji projedete nožem. Na kuře trochu zatlačte v oblasti hrudního koše, aby povolilo pod tlakem a rozložilo se ještě víc naplocho. Nakonec otočte stehna tak, aby ohybem v kloubu směřovala k sobě, nikoli ven.
- Kosti a odřezky použijte do vývaru – buď ještě dnes, pokud na něj máte více surovin, anebo je zmrazte na později.
- V hmoždíři rozdrťte cukr, sůl, provensálské bylinky a kmín. Vmíchejte obě papriky. Část směsi nasypte na spodní (původně vnitřní) část kuřete, pak kuře položte na rošt touto stranou dolů. Prstem zajeďte pod kůži na prsou z té strany, kde byl dříve krk, a oddělte ji od masa co nejvíc to jde. Vytvoří se tak velká kapsa, nasypte do ní kořenící směs a zase kůži přitlačte zpátky. Totéž udělejte u stehen: ze strany se dá dostat pod kůži, která je na horní části stehna, oddělte ji a ochuťte maso pod ní. Nakonec posypte kořenící směsí i kůži. Stále by vám měla zbýt asi tak třetina směsi nepoužitá, zatím ji nechte být.
- Kuře s roštem položte do pekáčku nebo na plech a vložte do horké trouby. Hned snižte teplotu na 160 stupňů a pečte bez jakékoli pozornosti 45 minut.
- Zatím přimíchejte ke zbytku koření pivo, víno nebo octovou vodu, promíchejte a nechte rozpustit.
- Po 45 minutách pečení zvyšte teplotu v troubě na 180 stupňů. Kuře na povrchu pečlivě a vydatně potřete směsí koření a tekutiny a začtěte stopovat 15 minut. Od teď každých 5 minut kuře potírejte nejprve směsí, která vám zbyla, a pak ještě výpekem z pekáčku. Výpek bude každým dalším potřením houstnout, takže pokud by hrozilo, že se začne připalovat, podlijte ho hltem vody, piva nebo vína, a trochu promíchejte nebo protřeste, ať se výpečky rozpustí.
- Po této době by mělo být kuře měkké a propečené, můžete to zkontrolovat třeba tak, že se začíná uvolňovat stehenní kost. Pokud vám přijde maso tuhé, ještě pokračujte stejným stylem pečení dalších 5 nebo 10 minut.
- Upečené kuře vyjměte ven z trouby, znovu potřete výpekem z pekáčku a nechte 5 minut odpočinout. Rozkrájejte na 8 dílů (stejných, jako když se porcuje kuře) a naskládejte je na velký servírovací talíř.
Flo, kruciš, to vypadá fakt náramně!
Díky… vím, co bude o víkendu k obědu… :).
Jen bych se chtěla zeptat… kam do trouby… dolů nebo doprostřed?
A myslíš, že bych mohla přidat i Tvoji bylinkovou sůl?
Jsi nejen moje/naše inspirace, ale i skvělá a obětavá učitelka…
Hezké léto… 🙂
Určitě někam plus mínus doprostřed, aby mělo zhruba stejné teplo shora i zdola.
Bylinkovou sůl klidně přidej, ale počítej ji do váhy soli v receptu. Tedy jí nahraď klasickou sůl. Pak už nemusíš ani přidávat ty provensálské bylinky, anebo jen v menším množství.
A za ten vzhled kuřete nemůžu, to samo! 🙂
Jako obvykle-prima podnět k vyzkoušení něčeho nového-tedy pro mne…Takže si poprosím o dodání kuřete vcelku od mých hodných dětí/posledně to byl králík/ a dopřeju si tupl porce – s bábinou se pochopitelně rozdělím.
Přeji hezké teplé dny, pokud možno s tváří odkrytou, hrdě čelící nepřízni okolí – Jarda
Děkujeme Flo, opět originální, jednoduchý a báječný recept…. moc se těším, až ho naservíruju v neděli na naší rodinné párty . Krásné letní dny přejeme.
Halo Flo,
to je vyborny napad. Moc rada se u Tebe inspiruji. Nez zacnu neco varit,
podivam se jak to delas Ty. Diky a hezkej vikend.
Zuzana
Kruciš, naslintal jsem si do klávesnice… Tohle kuře budu muset udělat co nedřív!
Ahoj Flo,
tak tohle kuře určítě zařadím brzo do jídelníčku – děkuji za tvoje recepty- jsou úžasné a hodně mně pomádají – užij si také slunovrat a měj se krásně
Ahoj Flo.
Báječný nápad. Určitě vyzkouším.
Ahoj Flo , dobrý tip na víkend , ale i na příště , díky Majkl
Tento recept vypadá už při čtení velmi dobře. Určitě se to budu snažit vyzkoušet. Děkuji a přeji pěkný den. S.
Výborný nápad na pečené kuře.
Jelikož je čas grilování tak ho zkusím udělat na grilu a varianta v troubě bude na pořadu dne až začne být zima a ošklivo. ?
Vyzerá to veľmi dobre, zaraďujem do plánu 🙂
…a já jsem smutná, právě jsem dojedla obyčejně pečené kuřecí stehno… No, až nás bude ke stolu víc, určitě vyzkouším. ?
Skvělý nápad, děkuji 🙂
Tak to je trefa do černého. Sliním a těším se.
Zase jeden další super recept, já mám od Tebe tolik taháků a vychytávek na vaření, tak to bude další. Přeji krásné léto.
Milá Florentýnko,
to vypadá fakt dobře! Až ho budu dělat, někam tam propašuju i toho biskupa, mám ho moc ráda pečeného 🙂
Tak diky za spoustu cennych rad. Ja ho uz parkrat delal. Rikaji mu tady v anglii „motyly kure“ jelikoz po rozlozeni vypada jako motyl. No ale ja to delal vzdycky „spatne na tech bramborach a zelenine“ dneska si ho dame dle vaseho receptu, jelikoz to zni skvele. No a dik za radu na tu korenici smes. Koreni pod kuzi jsem daval jen u kruty ale vlastne stejne to musi fungovat i u kurete. Dekuji za skvele recepty.
Milá Flo,
Tak to vypadá hodně dobře, super tip, vyzkouším ? Děkuji, M.
Tento skvělý nápad určitě zrealizuju hodně brzy, at na grilu nebo v troubě, díky ahojky.
Dobrý trik, kořenit i pod kůží. A obecně, rozlámat kuře aby se propeklo ve vzduchu, wow… Občas dávám mezi kůži a kuře (jakkoliv pečené) slaninu a cibuli na plátky; maso je spíš dušené a kůže nádherně vypečená…
Juj to by mohlo chutnat podobně jako portugalské grilované kuře, taky ho dělají na placato. Už vím jak udělám kuře co jsem stejně plánovala na neděli a přítel portugalec bude mít radost 🙂
Muito obrigada Flo a pěkný den 🙂
Zrovna dnes bylo kuře – bylo, už není. Pečené na másle, hodně cibule a česneku, paprika, pepř….
Tohle vypadá zajímavě, hned, jak se nahlásí návštěva, bude na pořadu dne.
Děkuji!
Kuře kořením pod kůží také, často i kousky rozdrceného česneku. Jinak díky za skvělý nápad, nemá chybu a určitě se do „placatého kuřátka“ o víkendu pustím. Ať se daří a těším se na další nápadité receptíky.
Milá Flo,
tohle je úžasně vypadající kuřátko!! Chcěla jsem o víkendu dělat obyčejné pečené. Tak změna plánu, musím vyzkoušet tohle kuřátko! Už aby byl víkend!
Přeji krásný slunovrat (i když deštivý) a děkuji za super recepty.
Ahoj Flo
Dík za recept, určitě vyzkouším!
Roza
Ahoj Flo,
tohle nemá chybu, hezky to i vypadá a musí to dobře chutnat. Jsi jednička mezi nejlepšími. Jak se vyjedí zásoby, tak jdu do toho. Já mám v oblibě grilovaná křidélka, posypaná kořením Zlaté kuře a griluji je s přidáním trochu másla půl hod.v horkovzdušné, skleněné, kulaté „troubě“. Jím je a obírám jen tak, bez přílohy jako chuťovku. Kde jsou ty doby, kdy kilo stálo 19 Kč To se mi to mlaskalo. Měj se, čauky..Miloš
Skvělý tip. Děkuji Jarka
Podobně dělám recept- Kuře tabaco. Počas pečení se kuře musí něčím zatěžit aby se docílilo dokonalé placatosti. Teď vyzkouším Tvůj recept, vypadá výborně.
Srdečně zdravím.
Milá Flo, pokušitelko!
Vždyť já nestíhám. Každý čtvrtek taková dobrota. Mám pocit, že už nepřemýšlím o jiném, než kde sehnat dokonalé vepřové karé a kam zajít pro kvalitní kuře, zda hamburger vegetariánský, či hrách a kroupy.
Dnes byla ta vynikající vepřová pečeně. V neděli bude toto kuřátko.
Ačkoliv mne vaření nebaví a raději bych posekala louku kosou než prostát dopoledne u plotny, nakonec stejně neodolám a tvořím Tvé chuťovky. Kdybys viděla toho spokojeného manžela! Spokojený manžel, základ rodiny. Moc Ti děkujeme a já běžím na tu louku.
Olga
Ahoj Flori,
grilované kuře milujeme,doma gril nemám, takže tento recept se mi hooodně líbí. Díky za inspiraci a krásný podrobný popis, ostatně jako vždy – pečlivě popsané, zobrazení k tomu, to nemá chybu!
Vypadá to skvěle, určitě vyzkouším. Nemám gril tak tohle je skvělá vychytávka. Už se těším . Přeji hezký den Alena
Vypadá skvěle, určitě vyzkouším!
Ahoj Flo,
vypadá to úžasně a při nejbližší příležitosti vyzkouším.
Myslíš, že je to srovnatelné s kuřetem pečeným nastojato ve speciálním stojánku (nebo po česku na pivní plechovce)? O stojánku jsem uvažovala.
Těším se taky na nové vydání hovorů s řezníkem, myslím, že ho rozhodím pod několik vánočních stromečků ?.
Ať se daří!
Hanka H.
Další z Vašich parádních receptů. Bohužel, mne nyní nemoc nedovolí Vaši krásu vyzkoušet. Nerozeznám, co je slané, co sladké. Pro labužníka útrapy největšího kalibru.
Ale tak za měsíc, se snad vše obrátí k lepšímu a dám jak tohle kuře, tak vaše veget burgry…….
Díky i naděje upínat se k Vašim receptům mi pomáhá kupředu.
Andy
To bude pochoutka, už se na kuřátko těšíme. Samé dobroty. Děkuji Flo
To vypadá dobře!!! Píšu si na seznam ;-). A děkuji! Marcela
Ahoj Jano,
děkuji za skvělý recept – i s ukázkami, to nemá chybu. Vždy se moc těším, čím nás překvapíš a nikdy nejsem zklamaná .
Přeji Ti krásné dny a hodně zdraví!!!
Vypadá to dobře,vyzkouším.Měj se hezky-
Ahoj Flo,
placaté kuře dělám opačně – rozkrojím podle prsní kosti z obou stran, odstraním prsíčka (máme je raději v jiné podobě – řízek, „čína“, zapečená v bramborách s cibulí a smetanou, závitky, apod), odříznu část hrudníku s prsní kostí, krk a letky (bude z toho polévka) a pak chudáčkovi vykloubím stehna. Sice mi tam u páteře zbyde část žeber, ale i ta se dají odstranit, ale není to nutné.
Dělám to hlavně kvůli místu v mém malém mrazáčku – kam bych dala 2 celá kuřata, tam se mi vejde 5 placatých.
Při pečení nesmí chybět cibule, sladká paprika, pepř, často i kurkuma a celý kmín.
Pokud mám, tak pod kůži dávám špek a pod kůži stehen nacpu i nádivku – jinak ji dávám i místo prsíček.
Příště kořením potřu kuře i pod kůží – chuť bude výraznější.
Jelikož máme rádi hodně šťávy, tak to nebude jednoduché, asi ji bude muset nahradit máslo. Nebo mi poradíš, jak „vyrobit“ kuřecí šťávu bez kuřete? Odřezky, které dávám na polévku na to stačit nebudou.
Moje mamka často pekla kuře bez prsou a místo nich nádivku 🙂 Když to čtu, tak jsem si na ní vzpoměla… před rokem a něco mi umřela, už má klid holka moje… Kuře uměla skvělý, po každé trochu jinak :-).
Jinak odřezky z kuřete by Vám na šťávu klidně mohly stačit, když je dáte do malého pekáčku nebo kastrolu, upečete v troubě zároveň s kuřetem do zlatova pak trochu podlijete a necháte podusit. Dochutíte podle chuti, jak máte ráda. Já peču kosti i na kuřecí polévku, když chci silnější a tmavší vývar 🙂
To je krásné kuřátko… super tip dát koření pod kůži, děkuji 🙂
Nevím co napsat.Prostě je to pech. V mrazáku žádné kuře není,obchod v naší vesnici také ne,a zásobovací jednotka(manžel)je také mimo.Budu halt muset trpět nadměrnou slinivostí ještě nějaký čas,protože když zavřu oči už se mi před ně vnucují ty fantastické fotky už upečeného kuřete
Milá Flo, jen to vidím a už mi samou chutí lezou zuby z pusy. Jako vždy jsi nezklamala…
děkuji za recept vypadá to kuře přímo k sežrání
Ahoj je to výborný recept přidávám tam ještě med a štávu z citronu i tak je to kulinářská pochoutka díky ahoj
Ahoj Flo, pěkný recept, určitě vyzkouším.Prosím, můžeš mi poradit jak pečeš v pekáči s roštem? Dáváš do něj kapku vody? Nemám s ním žádné zkušenosti,tak se musím zeptat a to je věc, která mi chybí v kuchyni, dík.
Milá Flo, opět krásné počteníčko! Očekávám návštěvu, tak mám dobrý tip na pohoštění, ale nevím, jestli se mi podaří sehnat takové nádherné kuře co je na obrázku. Grilovačkám moc nefandím, výborný recept pro mě!
No ňam, to je bomba! Moc děkuji za inspiraci, to se sliny sbíhají! Ať se ti taky život líbí tak, jako nám s tvými dobrotami! Díky! Eva
Prima můžeme kuře na jakýkoliv způsob i tento placatý vypadá jako pochutnání v těchto deštivých dnech zkusím receptík. Děkuji Šárka
Milá Florentýno,
je vidět, že se dá i z obyčejného udělat neobyčejné. Je to dobrý nápad jak do trouby, tak i na gril. Děkuji za inspiraci.
Milá Flo, kuře vypadá legračně, ale recept zní báječně. Brzy vyzkouším, už se všichni těšíme, sbíhají se nám sliny 🙂
Milá Flo,
skvělý recept, zrovna jsem u vaření popíjela španělskou Cavu, takže jsem ji použila i na potírání. Výsledek byl na 1* takže vyzkoušeno i se šumivým vínem 😉
Milá Flo, mám moc ráda Tvoje recepty. Kuře se mocpovedlo, vypadá jako brácha toho Tvého:-) Děkuji za inspiraci
Ahoj Flo, diky za recept, prave odzkouseno na 4 kurecich stehnech, odpadlo „placateni“ celeho kurete. Zarazuji recept na repertoar, urcite budu delat casto, nema chybu!
Milá Flo, již mám odzkoušeno několik receptů od Tebe a skoro vše je úžasné.
Bohužel u tohoto receptu je výjimka, která potvrzuje pravidlo.
Vyzkoušel jsem již dvakrát a ani jednou to nebyl úspěšný pokus.
Kuře bylo v obou případech naprosto nedodělané a nešlo ani od kosti. Při druhém pokusu jsem místo 46 minut dělal hodinu a na 180 jsem dělal 25 minut.
I tyto časy nejsou dostatečné pro propečení kuřete.
Podle mne by to chtělo cca hodinu a čtvrt na 160 a nejméně 25 minut na 180.
Máš nějaký nápad co by mohlo být jinak než u Tveho receptu?
Za mě tentokrát velké zklamání, především v rovině časových údajů a teplot.
Kuře bylo něco málo přes kilo, tedy malé.
Trouba je nová a slíbené teplotní stupně opravdu dodržuje. Pekla jsem dle receptu a nakonec přidala ještě dalších deset minut, kuře se tvářilo dopečeně a ne, ani omylem. Po porcování musela část zpět do trouby.
Doporučuji nespoléhat se tentokrát na zadané teploty a časy 🙁
Za mě bohužel taky zklamání, já to sice dopekla, kuře bylo malé. Ale strašně sladké, opravdu divná chuť, nechaly skoro všechno. Jsem vegetarián, tak to neochutnám. Ale jsem zvědavá, co tomu řekne manžel večer.
Milá Flo,
už peču jenom na tento způsob,s obměnou koření.Ubrala jsem jen polovinu cukru a přidala čas pečení,ale to záleží na velikosti kuřete,jinak perfektní recepty… Ať se daří ?